Nem gyakran hallunk a mobiltelefonok akkumulátorainak jelentős fejlesztéséről. Most azonban a Rice Egyetem mérnökei egy olyan módszert fejlesztettek ki, amely akár 2-3 napig is képes tartani a telefonjainkat töltés nélkül.
A mérnökök egy új eljárást alkottak, amellyel csökkenthető a litium-ion akkumulátorokban bekövetkező litiumveszteség. Ennek lényege, hogy a szilícium anódokat egy speciális, stabilabb litiummal bevont részecskével borítják be. Sibani Lisa Biswal mérnök találta ki ezt az újítást, amely során a szilícium anódokat egy különleges porlasztással kezelte.
Ez a porlasztás olyan hatású, hogy az akkumulátorok élettartamát 22% és 44% között javítja. Tehát minél vastagabb a réteg, annál jobban teljesít az akkumulátor. Az ilyen technológiával készült akkumulátorokat nem csak telefonokban, de okosórákban és egyéb hordozható eszközökben is használhatják a jövőben.
Természetesen vannak még kihívások: ha az akkumulátor 100%-on töltött, a későbbi ciklusokban gyorsabban veszítette az energiáját az újítással. A grafit helyettesítése szilíciummal növeli az energiasűrűséget, hiszen a grafit kevesebb lítium-iont tud tárolni, mint a szilícium. A kihívás az, hogy egy „szilárd elektrolit interfész” keletkezik, amely elnyeli a lítiumot.
Ha azonban ezeket a kihívásokat sikerül leküzdeni, a jövőben Lítium-Szilícium akkumulátorokkal találkozhatunk.